O nás

Venkov máme rádi a není nám lhostejný!

Na venkovu nám záleží. Jsme nestátní nezisková organizace – zapsaný spolek – Místní akční skupina Mikroregionu Telčsko, která dělá všechno pro to, aby se lidem na telčském venkově žilo dobře. A nejsme v tom sami. Místní akční skupiny existují po celé Evropě se stejným cílem, jaký máme my.

Budování místního partnerství

Našim cílem je propojovat všechny lidi, organizace, činnosti a aktivity rozvíjející Telčska. V MAS mají svou úlohu jednotlivci, spolky, zaměstnanci obcí, starostové, ředitelé a pedagogové vzdělávacích zařízení, podnikatelé, zemědělci a všichni, které na tomto krátkém prostoru nelze vyjmenovat. Společně tvoříme venkovský prostor, náš domov, který chceme a můžeme rozvíjet.

Propagace udržitelného rozvoje

Snažíme se připravit našim dětem a dalším generacím takový svět, za který se nebudeme muset stydět. Chceme, aby další generace měly stejné nebo ještě lepší možnost pro život než máme my dnes. Podporujeme všechny aktivity, které vedou k zodpovědnému a šetrnému rozvoji našeho regionu.

Podpora inovací

Přinášení nových přístupů, technologií a myšlenek je nedílnou součástí naší práce. Je pro nás důležité držet se moderních přístupů s citlivým přístupem k předchozím zkušenostem.