MAP akce

Akce

Dne 28. 1. 2019 proběhlo v Univerzitním centru Telč úvodní setkání k realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání Telčska II. Setkání se účastnili ředitelé všech škol ve správním obvodu ORP Telč, zástupci zřizovatelů a další hosté. Všem členům byl představen projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání Telčska II., jeho hlavní aktivity a cíle.

 

Recitační soutěž malotřídních škol Pětilístek: Téma soutěže – Máme rádi zvířata.

V rámci realizace projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání Telčska II. Byl vyhlášen 1. ročník recitační soutěže malotřídních škol Pětilístek, která se uskutečnila dne 13. března 2019 v Kulturním domě v Krahulčí. Zde vystoupili vítězové školních kol zapojených malotřídních škol v ORP Telč ve dvou kategoriích (1. – 2. ročník, 3. – 5. ročník). Hodnocení soutěže prováděla odborná porota složená ze zástupců zapojených škol. Školní kola probíhala v režii samotných škol, a to v období leden – únor 2019. Nejlepší recitátoři byli odměněni.

 

Od začátku února 2019 probíhá aktivita s názvem: Polytechnický kroužek v malotřídních školách na Telčsku. Tuto aktivitu budou společně realizovat malotřídní školy v území ORP Telč.

Děti pracují s polytechnickou stavebnicí, tablety a notebooky. Vedoucím kroužku je Ing. Tomáš Pilík, specialista zabývající se mimo jiné aplikovanou informatikou. Jeho cílem je podpora vztahu dětí k technice a rozvoji technického myšlení, získání správného postoje k technice a využívání techniky v životě.

 

Od konce února 2019 probíhá aktivita s názvem: Tandemová výuka s rodilým mluvčím v malotřídních školách na Telčsku. Tuto aktivitu budou společně realizovat malotřídní školy v území ORP Telč.

V malotřídních školách probíhá výuka anglického jazyka s rodilým mluvčím panem Andrew LeighBennettem, který se zapojuje do výuky společně s kmenovým pedagogem dané školy. Jde o aktivitu zaměřenou na zvyšování kompetencí žáků základních škol pro aktivní používání anglického jazyka a zároveň bude podpořen rozvoj schopností a dovedností pedagogů zapojených škol.

 

Dne 26.3.2019 proběhlo ustavující jednání Řídícího výboru MAPTelčska II.